Monika: Najviac ma motivuje, keď vidím, že sa stále niekam posúvamMonika pracuje v Telekome, kde strávi väčšinu dňa za počítačom. Svoj sedavý životný štýl potrebovala rozhýbať, a aj vďaka tomu má dnes vo ForFit Gym odcvičených takmer osemsto tréningov. 


Prinútilo ťa práve sedavé zamestnanie k tomu, aby si začala cvičiť? 

V práci sedím väčšinu dňa za počítačom. To bol aj dôvod, prečo som začala cvičiť. Zistila som, že z 24-hodinového dňa takmer 23 hodín len sedím, ležím alebo som za volantom. Potrebovala som sa rozhýbať, preto som začala trénovať.


V gyme si už odtrénovala okolo osemsto tréningov. Čo pre teba znamená toto číslo?

Vďaka tomu číslu som už v gyme veľmi doma. Beriem to ako absolútnu samozrejmosť po práci, alebo niekedy aj pred prácou, že idem cvičiť. Nie je to už pre mňa niečo, nad čím premýšľam. Je to automatika, že skončím v práci, zbalím si veci a idem na tréning. Veľakrát v týždni sa stane, že sa mi nechce, bolí ma hlava, mám ďalšie povinnosti a milión dôvodov, prečo vynechať tréning. Vtedy musí nastúpiť disciplína, ten zvyk, že to už nespochybňuješ, ideš a hotovo. 


Okrem toho rada tráviš čas aj v kuchyni a  svojimi výtvormi nás často inspiruješ na Instagrame. ☺ 

Rada varím a najmä mám rada improvizáciu v kuchyni. Sama o sebe hovorím, že mám super schopnosť navariť z ničoho obed alebo večeru. Keďže sa mi niekedy nechce ísť do obchodu, dokážem vytvoriť jedlo z hocičoho, čo nájdem doma. 


Si skôr zástanca klasickej kuchyne alebo preferuješ zdravšie a výživnejšie jedlá?

Snažím sa variť nutričnejšie hodnotnejšie jedlá, aby to dávalo nejaký zmysel aj v nadväznosti na cvičenie. 


Aké je tvoje úplne najobľúbenejšie jedlo?

Ja som mäsožravec, mám veľmi rada steaky. Taktiež mám rada sushi a ďalšie, hlavné také menej nutričnejšie jedlá, ako napríklad pizza alebo burgre. Som taký milovník junk food-u. 


Ak práve nie si v kuchyni alebo v gyme, kde ešte rada tráviš svoj voľný čas?

Ak mám čas, tak cestujem. Preferujem skôr zahraničie, nie som veľký fanúšik turistiky na horách. Mám rada objavovanie nových, väčších miest, metropol. Taktiež rada trávim čas so psom. 


Máš nejaké motto, ktoré ťa motivuje, či už v cvičení alebo mimo neho?

Riadim sa v živote mottom „progress before perfection“, takže ma motivuje najmä progres a akýkoľvek posun, keď sa mi podarí niečo, čo som doteraz nevedela urobiť. Napríklad, keď som urobila svoj prvý dvojšvih či zhyb. Takéto míľniky ma inšpirujú, pretože vidím, že sa niekam posúvam. 


Ktorý cvik ťa vie najviac potrápiť?

Každý, kto ma pozná, vie, že nemám rada beh. A aj to dávam počas tréningov celkom verbálne najavo. Naopak, najradšej mám cviky s veľkou činkou, ako napríklad power clean alebo snatch. 


Čo by si odkázala ľuďom, ktorí by chceli začať cvičiť u nás, vo ForFit Gym, ale obávajú sa, že nemajú dostatočnú kondíciu? 

Povedala by som im, že sa nemajú absolútne čoho obávať. Vo ForFit-e je tá najlepšia komunita. Je jedno, či je niekto starší, mladší, menší či väčší, všetci sa tu podporujeme. Nikto nesleduje toho druhého ako vyzerá, či vládze alebo nevládze. Ja to viem najlepšie. Prišla som sem o dvadsať kilogramov ťažšia, s nulovou kondičkou a s tým, že som nedokázala ani desatinu z tých vecí, čo dokážem teraz. Nikto mi to nikdy nedal najavo, všetci ma vždy iba podporovali. Takže, či sú to ženy alebo muži, nech sa neboja prísť si to vyskúšať, potom uvidia sami najlepšie. ☺  


Publikované 30. 05. 2023