Blog

Počas tréningov vychádzam z komfortnej zóny, a to ma motivuje, aby som sa stále zlepšovala, vraví Anet

Publikované 15. 03. 2024

Anet je pravidelnou členkou CrossFit Partizánske takmer štyri roky. Predtým si vyskúšala iné športy, no žiadny ju nezaujal natoľko, aby pri ňom vydržala dlhšie obdobie. Na CrossFite ju baví rôznorodosť a to, že na každom tréningu vychádza zo svojej komfortnej zóny. I malé pokroky ju motivujú k tomu, aby stále napredovala a zlepšovala sa.

Otvoriť článok

Počítať, alebo nepočítať kalórie? 6 dôvodov pre a proti

Publikované 15. 03. 2024

Metóda zaznamenávania si prijatých kalórií do tabuliek je veľmi obľúbená najmä u profesionálnych fitnessákov. Vďaka podrobnému zapisovaniu údajov do kalorických tabuliek majú dokonalý prehľad o ich každodennom príjme a ľahšie sa udržia vo forme mimo súťažnej sezóny. Evidovanie denného príjmu je takmer nevyhnutné pre ľudí, ktorí sa živa športom. Pre bežného človeka je zaznamenávanie kalórií nápomocné, no môže viesť k obmedzovaniu či k tomu, že nie je udržateľné dlhšiu dobu. V dnešnom článku si rozoberieme plusy a mínusy počítania kalórií.

Otvoriť článok

Peťa: Cvičenie je mojím pomocníkom k lepšej nálade

Publikované 21. 02. 2024

Petra je marketingová špecialistka. Už osem rokov je členkou CrossFit Partizánske a má odmakaných stovky tréningov. I keď ju poznáme ako vždy usmiatu a dobre naladenú, priznala sa nám, že občas bojuje so zlou náladou. Za najefektívnejšiu pomôcku proti „depkám“ považuje pravidelný pohyb.

Otvoriť článok

Prečo diéty nefungujú?

Publikované 15. 01. 2024

Január je mesiacom nových predsavzatí. K novoročným cieľom mnohokrát spadá zhadzovanie (nielen) povianočných kilogramov. Chudnutie chceme často urýchliť rôznymi diétami. Nesprávne nastavená diéta však narobí telu viac škody, než osohu. Prečo takéto diétovanie nefunguje?

Otvoriť článok

Hlavný tréner Marek: Crossfit Partizánske vznikal v garáži. Dnes som rád, že sme dokázali vybudovať gym inak aj v takom malom meste, ako je Partizánske

Publikované 08. 01. 2024

Tento mesiac sme vyspovedali hlavného trénera Mareka. Práve jemu vďačíme za kvalitné tréningy, ktorými každodenne tvoríme lepšie verzie samých seba. Marek nám porozprával o jeho crossfitových začiatkoch, o vzniku CrossFit Paritzánske a popísal proces prípravy workoutov. Taktiež prezradil, ako bude tráviť Vianoce a čo nájdeme na ich štedrovečernom stole.

Otvoriť článok

Päť pozitívnych účinkov kávy, ktoré zlepšujú športový výkon

Publikované 15. 11. 2023

Výsledky štúdií ukazujú, že každodenná konzumácia kvalitnej kávy v primeranom množstve pôsobí veľmi pozitívne na naše telo. Blahodarné účinky kofeínu môžeme využiť nie len v bežnom živote, ale aj v športe.

Otvoriť článok

Tréner Juraj: Nikdy som nemal rád beh, preto som sa rozhodol zabehnúť polmaratón. Bola to pre mňa výzva

Publikované 15. 11. 2023

Juraja asi nemusíme predstavovať, keďže pôsobí vo ForFit Gym niekoľko rokov. Okrem trénerstva pracuje pre značku Forward Fitness. Vo voľnom čase si rád zahrá basketbal, počúva podcasty alebo cestuje.

Otvoriť článok

Na každom tréningu vystupujem z komfortnej zóny. Vďaka tomu som fyzicky aj mentálne silnejšia, hovorí Lenka

Publikované 02. 11. 2023

Lenka je vždy usmiata a pozitívne naladená osoba, ktorá dobíja svojou energiou všetkých naokolo. Svoje baterky si zasa najradšej dopĺňa pohybom. Pracuje ako kaderníčka, má dcéru Sofiu a okrem športu sa venuje hre na klavíri a angličtine.

Otvoriť článok

Vajíčka áno či nie? Ako to je s touto kontroverznou potravinou?

Publikované 17. 10. 2023

O vajíčkach sa už toho veľa nahovorilo. Kým niektorí odborníci tvrdia, že si ich treba dopriať len párkrát do týždňa kvôli vyššiemu množstvu cholesterolu, iní športovci na ne nedajú dopustiť a konzumujú ich na dennodennej báze. Ako to teda je?

Otvoriť článok

Juraj: Gym je pre mňa najlepšie odreagovanie po náročnom dni

Publikované 20. 09. 2023

Juraj je zubný lekár. Jeho práca si vyžaduje plnú koncentráciu, keďže pri ošetreniach potrebuje neustále prepájať myseľ s rukami a často si musí poradiť s neľahkými situáciami. Po náročnom dni sa najlepšie odreaguje pohybom. Vo ForFit Gym odtrénoval už tristo tréningov.

Otvoriť článok